Байдън към двама губернатори в битката срещу COVID-19: Ако няма да помагате, махнете се

04 август 2021, 07:40 часа • 2503 | прочитания

Президентът на САЩ Джо Байдън призова републиканските лидери на щатите Флорида и Тексас - където се регистрират приблизително 1/3 от всички нови случаи на COVID-19 в САЩ - да следват указанията за обществено здраве относно пандемията или „да се махнат от пътя“, докато страната се бори да ограничи бързото разпространение на Делта варианта на болестта, пишее БГНЕС.

Още: Балон с горещ въздух се запали в Бразилия, 8 души загинаха (ВИДЕО)

Още: Украинският топ чиновник, когото ненавиждат еднакво и републиканците, и демократите в САЩ

Байдън обяви, че Съединените щати са дарили повече от 110 милиона дози ваксини на 65 държави, но Белият дом запази фокуса си главно върху кризата у дома: огнищата в двете ръководени от републиканците щати представляват огромен дял от нарастващите случаи в цялата страна.

Губернаторът на Флорида Рон Десантис се противопостави на строгите ограничения срещу COVID-19. Миналата седмица той издаде заповед за забрана на носенето на маски в държавните училища.

„Някои губернатори не желаят да направят правилното нещо, за да победят тази пандемия, и трябва да позволят на бизнеса и университетите, които искат да направят правилното нещо, да могат да го направят“, каза Байдън, без да споменава двамата републиканци по име.

Още: Бил Клинтън заклейми Нетаняху, все повече военни самолети на САЩ се дислоцират до Иран (ВИДЕО и СНИМКИ)

Още: Неочаквано: Откриха случайно мумия на 1000 години по време на ремонт (ВИДЕО)

„Казвам на тези губернатори: ако няма да помогнете, поне се махнете от пътя”, заяви на пресконференция американският президент.

Един от всеки три нови случая на COVID-19 в САЩ е регистриран във Флорида и Тексас през изминалата седмица, каза координаторът на Белия дом за пандемията Джеф Зиентс пред репортери. Говорителят на Белия дом Джен Псаки заяви, че се водят преговори с двата щата относно предоставянето на помощ за решаване на проблема.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес