Бившият мексикански министър на отбраната е арестуван заради наркотрафик

16 октомври 2020, 16:52 часа 3162 прочитания

Бившият министър на отбраната на Мексико Салвадор Сиенфуегос Сепеда е бил арестуван в Съединените щати по подозрения за връзки с наркотрафик, заяви мексиканският президент Андрес Мануел Лопес Обрадор.

Още: Наводненията в Тексас: Расте броят на загиналите, десетки са в неизвестност (ВИДЕА)

Още: Американците трябва да си върнат свободата: Мъск обяви създаването на своя партия

"Много разочароващ факт е, че бивш министър на отбраната е арестуван, обвинен във връзки с трафик на наркотици", заяви Лопес Обрадор пред журналисти ден след задържането на Сиенфуегос на летището в Лос Анджелис.

Вчера бе оповестен ареста на бившия мексикански министър, но не бе дадена информация по какви обвинения е извършен той.

Генерал Сепеда оглавяваше мексиканското министерство на отбраната от 2012-2018 г. по време на администрацията на президента Енрике Пеня Нието. и АФП

Още: Тръмп, върни оръжията на Украйна: Любимият вестник на президента го призова бързо да се осъзнае

Още: "Не е ли ужасно?": Доналд Тръмп разкри как нарича Мелания преди лягане (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес