Президентът на Венецуела Николас Мадуро и първата дама Силия Флорес получиха първа доза от руската ваксина "Спутник V", съобщи венецуелската държавна телевизия, в момент, когато страната получава втора доставка от препарата, предадоха Reuters и AFP.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Кадри с Мадуро и Флорес, на които поставят инжекция, бяха излъчени по държавния телевизионен канал. Мадуро каза, че се чувства "чудесно" след като получи първа доза Спутник V. В цял свят изследванията показват, че руската ваксина е страхотна ваксина за създаване на имунитет, каза Мадуро. Ще гарантираме ваксини за народа на Венецуела, увери държавният глава.
По-късно венецуелското министерство на здравеопазването съобщи, че втора партида от 100 000 ваксини "Спутник V" е пристигнала от Москва с полет на държавната авиокомпания "Конвиаса".
Венецуела получи първите 100 000 дози от "Спутник V" на 13 февруари. Мадуро каза, че властите са инжектирали около 60% от тези дози, като с предимство в тази първа фаза са били ваксинирани медицински персонал и държавни служители, след които и депутати.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
Южноамериканската държава с 25 милиона жители инвестира 200 млн., за да закупи 10 млн. дози от руската ваксина. По-рано тази седмица обхванатата от криза страна, членка на ОПЕК, получи и 500 000 дози от китайската ваксина на Sinopharm.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
Президентът Мадуро каза, че от понеделник правителството ще започне да ваксинира венецуелците с китайския препарат. Венецуела е регистрирала 141 356 случаи на коронавирус и 1371 починали, много под равнището на други южноамериански държави. Много опозиционни политици и медицински специалисти поставят под въпрос тази статистика, като казват, че истинските числа вероятно са много по-високи заради липсата на тестове.