Само за последната седмица, горещата вълна в Канада причини смъртта на най-малко 17 души, предаде БГНЕС.
Още: Сенатът избра близка до Тръмп журналистка за главен прокурор на Колумбия
Още: Bloomberg: ФБР е скрило името на Тръмп от документите по делото на педофила Епстийн
Високите летни температури причиниха 12 смъртни случаи само в източната провинция Монреал, обявиха регионалните здравни власти. Медиите съобщиха за други пет жертви на горещините само за последните 48 часа.
Министър-председателят на Канада Джъстин Трюдо направи специално изявление, в което призова жителите на северната страна да бъдат изключително внимателни, тъй като се очаква рекордните температури да се задържат в централните и източни провинции.
Синоптиците в Канада са регистрирали 34 градуса по Целзий, които съчетани с високата влажност на въздуха са опасни за възрастните и хроничноболните.
Още: САЩ: След санкциите на Тръмп, Русия няма да има нито приятели, нито търговски партньори (ВИДЕО)
Още: За злоупотреба с власт и подкуп: Бивш президент на Колумбия осъден на 12 години домашен арест
Далеч по-високи температури от над 50 градуса по Целзий принудиха властите в Ирак да обявят извънредна ученическа ваканция, предаде турската IHA. Горещата вълна, която продължава вече повече от седмица, доведе до официалното прекратяване на занятията в областите Мисан и Дияла.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп отговори на Медведев и Путин: С ядрени подводници
Още: Тръмп строи помпозна бална зала в Белия дом за 200 млн. долара (СНИМКИ)
Синоптиците предвиждат рекордните температури да се задържат поне още седмица, а здравните власти се обърнаха с предупреждение към жителите на близкоизточната страна да се въздържат от излизане навън през най-горещите часове на деня.