Доналд Тръмп предлага социални съкращения за 1,7 трилиона долара

22 май 2017, 19:51 часа 2891 прочитания 0 коментара

Американският президент Доналд Тръмп предлага следващите 10 години да се съкратят с 1,7 трилиона долара различните социални разходи, включително продоволствените талони, съобщи телевизия CNN.

Още: "Отървете се от бездомните": Популярен водещ с шокиращо изказване след бруталното убийство на украинка в САЩ (ВИДЕО)

Още: Анализ: Тръмп пое ролята на главен говорител след смъртта на Чарли Кърк

Планираното съкращение трябва да започне с проектобюджета на страната за 2018 година, който президентската администрация ще представи утре в Конгреса, допълва БГНЕС.

Предлага се програмата за продоволствените талони да бъде орязана със 193 милиарда долара, планира се и съкращаване на медицинското застраховане, пенсиите на бивши федерални служители, социални помощи и различни доплащания на работещите граждани с ниски доходи.

Планираните съкращения са в пъти по-големи от предлаганите аналогични мерки преди няколко години. Ако проектът бъде одобрен, след 10 години продоволствената помощ на американците ще бъде орязана с една четвърт в сравнение със сегашния ѝ обем.

Още: Земетресение от 5,7 по Рихтер разлюля Колумбия

Още: Бербок: Миротворци на ООН може да помогнат за мира в Украйна

Председателят на аграрния комитет в Камарата на представителите Майкъл Конъуей, окачестви проекта като „недомислен“. Той припомни, че аграрният сектор на страната и без това не се намира в добра форма, а съкращенията на субсидиите за фермерите и на федералното изкупуване на продукти за социални нужди още повече ще утежни положението в този толкова важен за страната сектор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес