Новият премиер на Хаити Аликс Дидие Филс-Айме положи клетва и пое властта от предшественика си Гари Конил. Той бе уволнен от Преходния съвет на тази карибска страна в разгара на хаоса, предизвикан от насилието на въоръжени банди, предаде БТА.
Още: 3 хил. долара на нощ: В Alyeska Resort ли ще се проведе срещата Тръмп-Путин (СНИМКИ)
Още: Илиян Василев: Тръмп ще се опита да хвърли спасителен пояс на Путин
Още: Хаити създава временен избирателен съвет за изборите
Обещанията
След само пет месеца на власт Конил беше заменен от бизнесмена Филс-Айме, който положи клетва, а церемонията беше излъчвана на живо по хаитянската телевизия.
В речта си при встъпването в длъжност новият министър-председател обеща да „работи неуморно за политическото сближаване“ и „възстановяването на сигурността“ в страната.
Още: Отново САЩ ще финансира зарядните станции за електромобили
„Обещавам да вложа енергията, уменията и патриотизма си в служба на националната кауза“, заяви Филс-Айме, който също така спомена предстоящите „избори“, тъй като от 2021 г. страната е без президент.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Русия вече е пред нас": Американски генерал бие тревога за важен елемент от армията
Още: Кметът на Вашингтон с остра реакция на решението на Тръмп да мобилизира гвардията (ВИДЕО)
Междувременно членове на местните банди откриха огън по самолет, захождащ за кацане на главното международно летище в Порт о Пренс, което наложи затварянето му, посочва Асошиетед прес.
Още: САЩ дават над 100 млн. долара на Хаити