Ръководителят на ООН за правата на човека призова държавите по света да се изправят срещу робството и колониализма и да извършат репарации, предаде БГНЕС.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
На спешен дебат относно расизма и полицейската бруталност, иницииран от Съвета за човешки права на ООН, Мишел Бачелет критикува „безвъзмездната бруталност“ при убийството на Джордж Флойд в САЩ, твърдейки, че това „символизира системния расизъм, нараняващ милиони хора от африкански произход".
Братът на Джордж Флойд призова от своя страна ООН да създаде независима комисия за разследване на убийствата на афроамериканци от полицията.
"Аз съм защитник на брат ми", каза Филониза Флойд, чийто брат беше убит от бял полицай в Минеаполис, Минесота, на 25 май.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
"Това можех да съм аз", каза той на спешния дебат относно расизма и бруталността на полицията в Женева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)
"Вие, в Организацията на обединените нации, сте защитници на вашите братя и сестри в Америка и имате силата да ни помогнете да получим справедливост в името на моя брат", каза Флойд.
"Моля ви да му помогнете", каза той. „Моля ви да помогнете на мен. Моля ви да помогнете на чернокожите хора в Америка. Надявам се, че ще помислите за създаването на независима разследваща комисия за разследване на полицейски убийства на чернокожи в Америка и насилието над мирни протестиращи."
Смъртта на Флойд предизвика вълна от общонационални протести в Съединените щати и извън тях за расова справедливост и полицейска реформа.