Малко след 22.00 ч. протестът на превозвачите в София приключи. Входът към столицата беше освободен.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
По-рано се стигна и до напрежение. Към 20:30 ч. т.е. около час и нещо преди края на разрешението за протест служители на реда са отишли при протестиращите и са им искали документи за проверка. Заплашили ги, че ще им напишат актове, ако не си тръгнат. Една част от тях напуснали протеста, а други са останали.
След полицейско разпореждане, в което се казва, че след 22:00 ч. превозните средства трябва да освободят пътните платна, защото разрешението за протест изтича, протестиращите са започнали да се изтеглят.
Засега превозвачите казват, че ще се върнат на 18 май, като тогава се очаква към тях да се присъединят протестиращи от градския транспорт в София. Припомняме, че на 10 май национален протест блокира движението в цялата страна. От рано сутринта превозвачи затвориха ключови пътни артерии.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят