Стрелба в САЩ: Най-малко един човек е бил убит, а петима са били ранени

27 ноември 2022, 07:52 часа 1602 прочитания 0 коментара

Най-малко един човек е бил убит, а петима са били ранени в САЩ при стрелба след "възникнал спор, който прераснал в стрелба" в Атланта, съобщи CNN. 

Още: Тръмп: Обсъждах с Путин ядреното разоръжаване на Русия

Още: Откриха 1007 документа за принц Хари, заради които може да напусне САЩ

Около 20:00 ч. местно време "група непълнолетни" са били изведени от територията на "Atlantic Station" от полицаи извън работа от Атланта и от персонала на "Atlantic Station", заяви командирът на отдел "Убийства" в полицията на Атланта лейтенант Джермейн Диърлав.

"Те са били отстранени заради непристойно поведение, а също така и заради нарушаване на полицейския час на Atlantic Station", каза Диърлав.

Групата се преместила на друга улица, където възникнал спор, който "ескалирал до стрелба", информира Диърлав.

Още: "Като кралица Елизабет преди да умре": СНИМКИ на ръцете на Тръмп пак разбуниха духовете (ВИДЕО)

Още: Тръмп криминализира паленето на американското знаме

"Имаме един починал мъж на мястото на инцидента, а няколко пострадали са транспортирани до болници в района", каза Диърлав.

"В момента следователите от отдел "Убийства" са на място и работят за установяване на следа по случая, както и за информация за заподозрени, а също и за идентифициране на замесените страни."

Петима души са в болници в района с огнестрелни рани, каза Диърлав.

Според официалния уебсайт на търговския район "Atlantic Station" за всички лица под 18 години е въведен полицейски час от 15:00 ч. В този час всички лица под 18 години трябва да бъдат придружавани от родител или настойник, а групи от четирима или повече непълнолетни "ще бъдат разпръснати".

Още: Доналд Тръмп: Путин не харесва Зеленски. Как да ги накараш да се срещнат? (ВИДЕО)

Още: Burning Man или "Дюн"? Пясъчна буря връхлетя популярния фестивал в САЩ (ВИДЕО)

Още: Убити и ранени при стрелба в две училища в Бразилия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес