Най-малко трима души бяха убити, а - 11 ранени, след като мъж с огнестрелно оръжие и бронежилетка извърши нападение срещу две училища в Югоизточна Бразилия, предаде БТА. Двама от убитите са учители.
Още: USAID окончателно "загина", както може да загинат милиони хора без помощ от САЩ
Още: Не му хареса интервю: Милиони обезщетение за Тръмп от още една телевизия
Мишени на атаката са били държавно училище за ученици от начален и среден курс и частно училище, които се намират на една и съща улица в малкия град Аракрус в щата Еспирито Санто, се казва в изявление на регионалния секретариат за обществена сигурност. Самоличността на третия убит засега е неизвестна.
Стрелецът все още е на свобода. Записи от охранителни камери показват, че той е бил с бронежилетка и използвал полуавтоматичен пистолет за нападенията, каза секретарят по обществена сигурност на щата Марсио Селанте. Той отбеляза, че в държавното училище стрелецът е получил достъп до учителската стая, след като разбил ключалка.
Нападателят е бил покрил лицето си, което затруднява идентифицирането му. Полицията разследва дали той е действал сам.
Още: Присъдата за Пъф Деди е почти готова: Само по едно обвинение има колебание
Още: Мъск хвали Тръмп след заплахите за депортация
Според кмета Луис Карлос Коутиньо в училището в града са влезли "няколко бандити". Един от тях е стрелял по събрали се учители, като убил две жени и ранил девет други. След това нападателите отишли в друго училище, където била застреляна една тийнейджърка, а двама души били ранени. Стрелбите в училища са рядкост в Бразилия, но през последните години зачестиха.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Километри дим нагоре в небето: Брутален пожар в склад за фойерверки в САЩ (ВИДЕО)
Още: Докато Европа изнемогва от жега, в Южна Америка извадиха вълнените шапки