За пръв път - затвор за полицай от Чикаго заради стрелба по време на служба

21 ноември 2017, 08:22 часа • 1381 | прочитания

Петгодишна присъда постанови съд в Чикаго за полицай, стрелял по кола с петима младежи в нея, съобщи министерството на правосъдието. Това е първият случай, когато полицай от град в щата Илинойс е осъден на затвор за стрелба по време на изпълнение на служебните му задължения, предаде БГНЕС.

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Марко Проано е признат за виновен по две федерални обвинения в нарушаване на граждански права. През 2013 година той е стрелял е 16 пъти по кола в движение, в която са пътували петима юноши и е ранил двама от тях.

При обявяване на присъдата съдията наблегна на факта, че обвиняемият не е признал, че извършеното от него е престъпление. Проано, който до произнасяне на присъдата продължава да работи като полицай, заяви, че е стрелял в опит да опази един от младежите, който се бил надвесил през прозореца на колата, която внезапно тръгнала на заден ход, пише вестник "Чикаго Сън Таймс".

Всъщност Проано три пъти е стрелял по време на служба, като при един от случаите убива тийнейджър - при бурен купон. Проано е награждаван за проявена доблест по време на служба.

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

Още: Тъкър Карлсън набеди Зеленски за убиец, Украйна отговори: Искаше да си в ЦРУ, но не ти стигна IQ (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес