Турция може да започне сухопътна военна операция в Северна Сирия по всяко време, каза в събота Ибрахим Калън, съветник и говорител на турския президент Реджеп Ердоган.
Още: След ударите: Иран за първи път призна за сериозни щети по ядрените си обекти
Още: Арестуваха шестима американци за нова версия "писмо в бутилка"
„Наземна операция е възможна във всеки един момент предвид нивото на заплахите, които получаваме“, цитиран е Калън във вестник „Хюриет“.
ОЩЕ: Напрежение в Турция на кюрдски погребения
Турският министър на отбраната Хулуси Акар каза през декември, че Турция преговаря с Русия за използване на северното сирийско въздушно пространство за операция срещу забранената Кюрдска работническа партия (ПКК).
Още: Пенсионер запали препълнен влак в метрото в Сеул в движение (ВИДЕО)
Още: Няма мир: Израел атакува "Хизбула", Ливан съобщи за убити и ранени цивилни (ВИДЕО)
От 20 ноември Турция провежда въздушна операция срещу сирийското крило на забранената в страната ПКК в Северна Сирия, съобщаваше се за удари по град Кобани, както и в Северен Ирак. Турският президент Тайип Ердоган нарече операцията успешна и не изключи тя да бъде последвана от наземна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиката на Тръмп за мир: изграждане на "Нов Близък изток"