Турският президент Реджеп Ердоган изрази пред руския диктатор Владимир Путин "важността, която Турция отдава на незабавното прекратяване на руско-украинския конфликт чрез преговори". Той направи това в телефонен разговор с издирвания от Международния наказателен съд руски президент на 25 март.
Още: Признаване на Палестина и санкции срещу Израел. Попадна ли Нетянаху в капана на ХАМАС?
Ердоган благодари на Путин за "положителната му позиция по отношение на удължаването на Черноморската инициатива за зърно", въпреки че Русия се съгласи да удължи участието в подкрепяното от ООН споразумение с 60 дни, а не със 120, както направи Украйна.
ОЩЕ: Владимир Путин: Русия може да излезе от зърнената сделка след 60 дни
Според съобщение, публикувано от офиса на Ердоган, двамата с Путин са обсъдили и укрепването на отношенията между двете държави. Договорили са се да увеличат двустранната търговия до 100 млрд. долара.
Още: Епидемия от опасен вирус в Китай - на помощ идват комари
Още: "След войната с Израел": Иран създава нов съвет за отбрана
В изявлението си за разговора между двамата президенти Кремъл не споменава призива на Ердоган за незабавно прекратяване на войната от страна на Русия чрез преговори.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Китай и Русия започват съвместни вoенни учения в Японско море
Още: Хамас: Няма да се разоръжим без независима палестинска държава
На 5 януари Ердоган каза на Путин, че усилията за мир във войната трябва да бъдат подкрепени от едностранно прекратяване на огъня и "визия за справедливо решение".
ОЩЕ: ЕС притиска Си Дзинпин да говори със Зеленски, Китай не е предложил нищо на Украйна