Гръцки нефтен танкер е получил пробойна заради взрив на мина в района на саудитското пристанище Аш Шукайк близо до границата с Йемен, предаде АП.
Още: Иран отново изстреля ракети срещу Израел, всички чакат решението на Тръмп (ВИДЕО)
Още: Ердоган: Нетаняху е най-голямата заплаха за региона на Близкия изток
Танкерът „Аграри“ стана обект на атака от неизвестен източник. Ударът е нанесен на един метър над ватерлинията и съдът е получил пробойна. Потвърдено е, че екипажът е в безопасност и никой от членовете му не е пострадал, се казва в изявление на оператора на танкера, цитиран от агенцията.
Британската компания по въпросите на морската безопасност „Ambrey“ съобщи, че на рейд Аш Шукайк е имало взрив на мина.
Танкерът, плаващ под малтийски флаг, все още е на дрейф в край бреговете на Саудитска Арабия, а на борда му са се качили официални представители на монархията.
Още: Иран заплашва да ограничи свободния достъп до интернет
Още: Танкер с капитан-българин се блъсна във вероятно кораб на руския сенчест флот (ВИДЕО)