"Иран заплашва световния мир": Нетаняху призова за обединение

16 април 2024, 06:02 часа • 1795 | прочитания

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху заяви, че Иран заплашва световния мир и че международната общност трябва да се обедини, за да се изправи срещу агресията на ислямската република, предаде БГНЕС.

Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии

Още: Япония се готви за война

Още: Въпреки критиките: Байдън обещава на Израел „желязна“ подкрепа срещу Иран

Международната общност да се противопостави

"Международната общност трябва да продължи да се противопоставя единно на тази иранска агресия, която заплашва световния мир", каза той в изявление, публикувано от кабинета му, след като през уикенда Иран осъществи директна атака срещу Израел, използвайки стотици безпилотни самолети и ракети.

Тероризъм срещу Израел

По-рано израелската армия заяви, че загиналите при удара по иранското консулство в Дамаск са участвали в "тероризъм срещу Израел" - това е първият официален коментар по повод нападението от 1 април.

Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж

Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай

"Доколкото ми е известно, убитите в Дамаск са били членове на Силите Кудс. Това са били хора, които са участвали в тероризъм срещу държавата Израел", заяви военният говорител контраадмирал Даниел Хагари, запитан на брифинг за удара.

Началникът на израелската армия (ЦАХАЛ) Херци Халеви заяви, че Израел ще отговори на безпрецедентната атака на Иран.

„Това изстрелване на толкова много ирански ракети, крилати ракети и безпилотни летателни апарати към територията на Израел ще получи отговор", заяви Халеви при посещението си в база Неватим в южната част на страната.

Още: Нетаняху: Има дата за нахлуването в град Рафах

Още: Неприятности за отстранения от власт президент на Южна Корея: Прокуратурата нахлу в частната му резиденция

Още: На ръба на война между ядрени сили: Боеве по границата между Индия и Пакистан (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес