Израел няма да позволява доставката на хуманитарна помощ за ивицата Газа от израелска територия, но няма да блокира помощта, идваща за палестинския анклав от Египет. Това заяви днес канцеларията на израелския премиер Бенямин Нетаняху, цитирана от Ройтерс.
Още: "Наводнение и евакуация": Проливните дъждове в Южна Корея взеха жертва
Още: Десетки загинали палестинци: Подготовка на израелска офанзива в Газа?
Още: Турция е готова да създаде полеви болници в Газа
"В светлината на молбата на президента Байдън, Израел няма да пречи на доставките на хуманитарна помощ от Египет, докато става дума само за храна, вода и лекарства за цивилното население в южната част на ивицата Газа", се казва в изявлението, предаде БТА.
Още: Израелски депутат: Част от оръжията на Хамас са дошли от Русия
Още: Пратеник на Ердоган отива в Катар
"Израел няма да разреши хуманитарната помощ от своя територия за ивицата Газа, докато не бъдат освободени заложниците", взети от палестинското ислямистко движение "Хамас", уточни канцеларията на Нетаняху.