Горната камара на японския парламент одобри с мнозинство поправки в законодателството на страната за затягане на икономическите санкции срещу Русия заради нахлуването й в Украйна. Заседанието беше излъчено на живо на уебсайта на парламента.
Още: "Хамас" предаде положителен отговор на най-новото предложение за спиране на огъня в Газа
Още: Кой да е новият господар на Близкия изток? Задава се конфликт между съюзници на САЩ
По-рано тези изменения вече бяха подкрепени от депутатите от ключовата долна камара. По този начин санкциите бяха окончателно одобрени от японския парламент.
Депутатите подкрепиха решението за изменение на закона за валутния обмен, включително в областта на криптовалутите. Японските закони за обмен на валута изискват от банките да потвърждават, че получателят на паричните преводи не е подложен на санкции. Това обаче не се отнасяше за дружествата за криптовалути. След промените мерките ще се прилагат и за тези фирми, пише БГНЕС.
Японският парламент подкрепи временно увеличение на митата. Става въпрос за увеличаване на митата върху вноса на дървен материал от 4,8% на 8%, на сьомга и хайвер - от 3,5% на 5% и на раци - от 4% на 6%. Мерките за увеличаване на митата ще бъдат в сила поне до април следващата година.
Още: "Каква ирония": Китай помага за руските дронове, но се опари от тях (СНИМКИ)
Още: "Приближава потоп": Голямо наводнение може да удари Санкт Петербург (ВИДЕО)
Японското министерство на финансите оцени общото увеличение на митата върху вноса от Русия на над 30,3 млн. долара. В същото време основните руски експортни стоки - петрол, втечнен природен газ и цветни метали, все още няма да бъдат облагани с мита.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Турция гори: Горски пожари обхванаха Измир, хиляди са евакуирани (ВИДЕА)
Още: САЩ и Иран пак ще седнат на масата за ядрената програма: Какви са позициите им?
ОЩЕ: Канада ще изпрати тежка артилерия на Украйна, налага още санкции на Русия
Още: Китай шокирал ЕС: Войната в Украйна е благословия, няма да допуснем загуба на Русия
Още: Колко назад е върната ядрената програма на Иран? Конкретна оценка от Пентагона