През последните няколко дни "стотици хиляди" риби са загинали в засегнатата от суша Австралия, съобщиха представители на властите.
Още: Как приключиха първите преговори за мир между "Хамас" и Израел: Отговорът
Още: Гранатомети и морски дронове: Гръцки кораб е потопен в Червено море
Местните жители около река Дарлинг се сблъскаха с "бяло" море, след като пато мъртвите риби покриха водите, предаде БГНЕС. По оценка на експертите мъртвите риби са около милион, като причина за това са ниското ниско ниво на вода и кислород, както и възможни токсични водорасли.
Очакват се по-нататъшни смъртни случаи на риби в река Дарлинг. Река Дарлинг е част от речната система Мъри-Дарлинг, която се простира на хиляди километри в няколко щата на държавата-континент.
Докато федералното правителство посочва, като причина за масовото измиране тежката суша, експертите и местните жители твърдят, че неприятните факти са резултат от системното изчерпване и замърсяване на реката.
Още: Нетаняху отложи заминаването си във Вашингтон
Още: Не пантера, а лъв: Инцидент с голяма котка в курорт в южната ни съседка (ВИДЕО)
Инспекторите добавиха, че най-новите случаи на масово измиране вероятно са свързани с "критично ниски нива на разтворен кислород", причинени от рязък спад на температурите след продължителен период на горещо време.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Изненадващо писмо: Палестински лидери предложиха мир на Израел
Още: След почти месец криене: Аятолахът се появи за свещен празник (ВИДЕО)