Нетаняху: Ще действаме срещу Иран само въз основа на националния си интерес

15 октомври 2024, 10:10 часа 1291 прочитания

Израел ще вземе под внимание мнението на САЩ, но ще действа срещу Иран на първо място въз основа на собствените си "национални интереси", заявиха от кабинета на министър-председателя Бенямин Нетаняху.

Още: Хиляди на протест в подкрепа на отстранения преди 100 дни кмет на Истанбул

Още: Тръмп: Израел е съгласен на примирие в Ивицата Газа

"Вслушваме се в мнението на Съединените щати, но ще вземем окончателните си решения въз основа на нашия национален интерес", се казва в изявлението. 

Същевременно на 27 октомври 2024 г., няколко дни след края на религиозния празник Симхат Тора, Израел обяви, че ще проведе Национален ден на траур заради терористичната атака от 7 октомври (според еврейската дата).

Още: Изтече информация какво е казал Нетаняху на Байдън за очаквания удар по Иран

Още: Само за пет дни: Стотици пожари избухнаха в Турция

Още: Тази игра може да се играе от двама: Баку пусна ВИДЕО с унижение на арестуваните руснаци

Знамената ще бъдат свалени наполовина, две държавни мемориални церемонии ще се проведат на националното гробище в Йерусалим, както и ще има възпоменателни събития в образователни институции и бази на Израелските отбранителни сили.

Нетаняху иска изтегляне на миротворците на ООН от Ливан: Отказът ги прави заложници (ВИДЕО)

Още: Иран се ядоса на Киев и привика украинския шарже д'афер

Още: Иран: Ядрената ни програма се превърна във въпрос на национална гордост

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес