Нови екзекуции са извършили джихадисти в Сирия

19 май 2020, 09:53 часа 5707 прочитания 0 коментара

Екстремисти от групировката ИДИЛ екзекутираха 11 души при две атаки на пустинна магистрала в Източна Сирия.

Още: Турция се газира: Кипър укрепва своите ПВО с помощта на Израел

Още: Двама тежко ранени при стрелба на границата между Йордания и Западния бряг

Сирийски наблюдател за правата на човека (СНЧП) съобщи, че телата на седем членове на сирийската милиция са открити на разсъмване на магистралата, свързваща Дейр Еззор с Дамаск.

Още: С малко помощ: Тайван произвежда ракета и подводен дрон

Още: Турция и Египет със съвместни военни учения в Средиземно море за пръв път от 13 години насам

Още: Китайският министър на отбраната поднови заплахите за завземане на Тайван

Още: САЩ вкараха 4 проирански милиции в списъка с терористични организации

В неделя пък офицер от сирийската армия, други двама войници и жена били застреляни, също с показна екзекуция, на друг участък от магистралата и превозното им средство е било иззето, заяви ръководителят на СНЧП Рами Абдел Рахман пред АФП.

Същевременно, израелски изтребители са атакували лагер на шиитски бойци и ирански военни съветници в Алепо, съобщи арабската телевизия “Ал Хадас".

При нападението са загинали най-малко 16 бойци, сражавали се на страната на сирийската армия. Агенция САНА съобщи по-рано за две експлозии в Алепо, но без да добави подробности.

При израелска ракетна атака край Алепо на 4 май бяха ударени военни обекти и научноизследователски център, припомня САНА. На 1 май израелски хеликоптери атакуваха позиции на сирийската армия в провинция Кунейтра на 40 км югозападно от Дамаск, но според местни медии са били нанесени само материални щети.

Отделно терористичната групировка “Джебхат Ан-Нусра” подложи на обстрел населени пунктове в сирийската провинция Идлиб, съобщи ТАСС. Регистрирани са два обстрела срещу селището Маарет Мухос и един обстрел срещу Дадих в провинции Идлиб. Не са регистрирани обаче обстрели от страна на незаконни групи, които са под контрола на Турция.

Междувременно няколко бойци от терористичната групировка “Ислямска държава” избягаха от затвора в провинция Хасеке, Североизточна Сирия, предаде агенция САНА. Седем бойци на ИД са избягали от затвора в Ал Хол, контролиран от арабско-кюрдските отряди на Сирийските демократични сили (СДС), които са съюзници на САЩ.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес