Северна Корея съобщи в понеделник за нови осем смъртни случая и за още 392 920 души с "повишена температура", след като миналата седмица за първи път призна, че се бори с епидемия от COVID-19. От съобщените данни обаче не става ясно колко от хората са дали положителен тест за ковид.
Още: Иран, Израел и ролите на Русия и САЩ: Проф. Владимир Чуков обяснява сценариите (ВИДЕО)
Още: Черна пантера и ротвайлер стават най-добри приятели: Историята, която трогна света (ВИДЕА)
Севернокорейският лидер Ким Чен-ун ръководи извънредно заседание на политбюро и нареди да бъде използвана армията за стабилизиране на доставките на лекарства в Пхенян, съобщиха държавните медии, пише БТА.
Експерти се опасяват, че вирусът може да опустоши страната, която разполага с ограничени медицински доставки и няма програма за ваксинация.
Правителството нареди да бъдат извадени лекарства от националния резерв, но според севернокорейския лидер медикаментите не достигат своевременно до аптеките. Затова Ким Чен-ун поиска армията да се намеси за стабилизиране на доставките. Той е посетил и аптеки в близост до река Тедонг, за да се запознае със ситуацията. Севернокорейският лидер е установил, че аптеките не са добре оборудвани, не разполагат с достатъчно складови помещения, а продавачите не носят подходящо санитарно облекло.
Още: Напрежение в Турция: Арести и протести заради карикатура на Мохамед (ВИДЕО)
Още: Близкият изток е на прага на мир за първи път от над 75 години
ОЩЕ: КНДР обяви локдаун след първото огнище на COVID-19
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ердоган готов с мястото на следващата среща на върха на НАТО
Още: Олудениз: Най-слънчевият плаж, където морето е огледало на небето