Летищата в Алмати, Актобе и Актау в Казахстан не работят заради изострената вследствие на протестите в страната обстановка, съобщи телевизия „Хабар-24”.
Още: "Много близо сме до споразумение за Газа": Какво предвижда планът на Тръмп за Близкия изток? (ВИДЕО)
Още: Най-високият мост в света вече е отворен за движение (ВИДЕО)
Летището на Алмати временно преустанови дейността си. Също така временно са затворени летищата в Актау и Актобе, съобщи водещата на новините. За днес са отменени всички полети за и от тези градове.
Заради блокиране на ж.п. линиите в няколко области на Казахстан са отменени рейсовете на 25 пътнически влака. По данни на телевизията, 10 влакови композиции са върнати в началната си точка. В момента е усложнена ситуацията в областите Атърау, Актау, Мангистау и Къзълорда.