Проливни дъждове в Северна Япония, 200 000 души са призовани да се евакуират (ВИДЕО)

04 август 2022, 09:55 часа 1079 прочитания 0 коментара

Срутени мостове и излезли от коритата си реки – това е картината след проливния дъжд, изсипал се над Северна Япония. 200 000 жители бяха призовани да се евакуират, тъй като има реална опасност от наводнения, предупредиха властите, цитирани от АФП.

Още: Външно с позиция относно разширяването на военната операция в Ивицата Газа

Още: Германия спря износа на военно оборудване, което може да бъде използвано в Газа

Телевизионни кадри показаха кална маса от изпочупени дървета, натрупана в планински жилищен район от проливните дъждове, които в някои райони счупиха рекорди.

Двама души са обявени за изчезнали, съобщи пред репортери говорителят на правителството Хироказу Мацуно.

Властите предупредиха за повишен риск от свлачища и наводнения.

Още: ООН призова Израел да се откаже от завладяването на Газа

Още: Израел прие плана за превземане на Газа и 5 точки за край на войната (ВИДЕО)

Обществената телевизия NHK съобщи, че са издадени препоръки за незадължителна евакуация на 200 000 жители в пет региона: Ниигата, Ямагата, Фукушима, Ишикава и Фукуи.

По телевизията можеха да се видят наводнени от преливаща река домове и кален воден път, достигащ височината на мост.

В засегнатите райони бяха спрени някои от влаковете-стрела Шинкансен.

Учените твърдят, че изменението на климата засилва риска от проливни дъждове в Япония и на други места, тъй като по-топлата атмосфера задържа повече вода.

Още: Япония получи първите си три изтребителя "Ф-35 Би"

Още: Часове след срещата Путин - Уиткоф: Турският външен министър позвъни в Кремъл

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес