Иранският президент Хасан Рухани заяви, че Техеран ще реагира в натура на каквото и да е нарушение от Съединените щати на ядрената сделка от 2015 г., след като Камарата на представителите във Вашингтон прие нов законопроект за санкциите срещу азиатската държави.
Още: Силни ветрове, прашни бури и проливни дъждове: Времето взе жертви (ВИДЕО)
Още: Русия се съюзява с талибаните
"Ако врагът наруши част от споразумението, ние ще направим същото, и ако прекрачат цялата сделка, ще направим същото", каза Рухани по време на заседание на кабинета, излъчено от държавния телевизионен оператор IRIB.
Комисията за национална сигурност и външни работи на иранския парламент заяви, че ще проведе извънредна сесия в събота, за да обсъди отговора си.
Парламентът гласува по-рано този месец ускоряване на внесения през юни законопроект, който ще увеличи средствата за иранската ракетна програма, припомня БГНЕС.
Още: Свлачище унищожи най-малко 20 къщи
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
"Ние винаги трябва да развиваме нашата способност за отбрана, независимо от мнението на другите", каза държавният глава. Американският парламент снощи прие нов пакет от санкции срещу Иран, Русия и Северна Корея.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Съгласно гласуваните тази нощ нови санкции спрямо Иран от Камарата на представителите на Конгреса, всяко физическо и юридическо лице, което помага за развитие на ракетната система на Иран, ще бъде наказвано, като авоарите и активите му на американска територия (ако има такива) ще бъдат блокирани и то няма да може да ги ползва.