Властите на столицата на Южна Корея стартират тестване за коронавирусна инфекция на домашни котки и кучета със симптоми на болестта. Това съобщи представителят на кметството на Сеул Пак Ю Ми, цитиран от ТАСС.
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Според нея програмата е одобрена от властите, след като преди няколко седмици в град Чжинджу в южната част на страната е потвърден случай на заразяване на домашна котка с коронавирус.
Пак Ю Ми отбеляза, че тестът за коронавирус ще се извършва от мобилен екип от лекари, водени от ветеринарен лекар. Само котки и кучета със симптоми като треска, кашлица, задух и секрети от носа и очите могат да бъдат тествани.
Ако домашният любимец е диагностициран с болестта, причинена от коронавирус, той трябва да бъде поставен под карантина в продължение на 14 дни в дома на собственика или в специална институция.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Пак Ю Ми отбеляза, че в света все още не са регистрирани случаи на предаване на коронавирус от домашни любимци на хора. Като предпазна мярка обаче тя препоръча да се държат животните на поне два метра от минувачите, докато се разхождат.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)