Най-малко 1000 души са били заразени с 13 различни щама на новия коронавирус в Ухан през декември 2019 г., когато там за първи път бе съобщено за коронавирусно огнище, съобщава ТАСС.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Питър Бен Ембарек - ръководителят на международната експертна група на Световната здравна организация (СЗО) и експерт по зоонозни (предадени на хора от животни) инфекции и безопасност на храните - говори за това в интервю за телевизия CNN. Той заяви, че негови китайски колеги са предоставили на експертите на СЗО данни за общо 174 случая на инфекция, регистрирани в Ухан през декември 2019 г.
Според него обаче това може да означава, че в действителност в същото време вече са били повече от 1000, тъй като във всички тези случаи става въпрос за пациенти, при които заболяването е тежко.
"Все още не сме изчислили", обясни Ембарек. "Но ние знаем, въз основа на груби оценки, че от общата маса на заразените само около 15% страдат от болестта в тежка форма, а при по-голямата част от хората заболяването протича леко. Вирусът циркулира широко в Ухан през декември 2019 г., което е разкритие“, каза ръководителят на международния екип на СЗО.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Още: Коронавирусът по света: Хубав сигнал от САЩ
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин