Турския президент Реджеп Тайип Ердоган заяви, цитиран от Reuters, че Анкара е имала разногласия с Вашингтон „на всяка стъпка“, докато е преговаряла за създаването на безопасна зона в Сирия.
Още: Наводнения в Пакистан: Хеликоптер се разби заради лошото време (ВИДЕО)
Още: До 117 нарасна броят на ранените след взрива в руския завод за барут
Според турския външен министър Мевлют Чавушоглу, Анкара иска да работи със САЩ за безопасни зони, но засега подходът на Вашингтон към въпроса е незадоволителен.
Изказвайки се на пресконференция, Чавушоглу обясни, че предприетите от САЩ стъпки са само „козметични“, отбелязва още БГНЕС.
Припомняме, че през август Анкара и Вашингтон се договориха да създадат безопасна зона на изток от река Ефрат, която да служи като буферна зона между турската граница и сирийските райони, контролирани от подкрепяните от САЩ кюрдски милиции, които Турция счита за терористи.
Още: Три пъти: Руска журналистка опита да се самоубие в затвора
Още: Ето кой се моли за Путин (СНИМКА)
В отговор на този ход сирийските власти заявиха, че американско-турското споразумение нарушава суверенитета и териториалната цялост на Сирия, както и международното право.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Едва го спасиха: Куче нахапа дете
Още: Жените нямат равни права на наследство с мъжете: Дирекцията по религиозните въпроси на Турция