За заговор за убийство на учен: Задържаха вербуван от Иран израелец

16 октомври 2024, 22:30 часа 1722 прочитания 0 коментара

35-годишен израелски гражданин беше задържан по подозрение, че е планирал убийството на израелски учен, поръчано от Иран, предаде ДПА.

Още: Индия отказала F-35 от САЩ, Русия се включи с изкушаваща оферта

Още: Франция изпраща 40 тона хуманитарна помощ на Газа. Пратеникът на Тръмп с посещение там

Още: Един от кремълските идеолози и близък до Путин е арестуван за държавна измяна

Израелската агенция за вътрешно разузнаване „Шин Бет“ съобщи, че става дума за жител на предградие на Тел Aвив, който е бил арестуван от силите за сигурност. Мъжът е обвинен, че се е съгласил да убие учения срещу 100 000 долара, докато е бил в контакт с иранска шпионска мрежа. „Шин Бет“ заяви, че заподозреният вече е бил поръчал оръжието и боеприпаси.

Още: Експерт: В Европа депутатите нямат нито един, у нас се радват на два имунитета

Още: И природата шамароса Путин: Мощното земетресение нанесе щети в базата за ядрени подводници в Камчатка (СНИМКИ)

Още: В свят, в който има толкова мъка опростяването е стратегия за оцеляване. Един израелтянин срещу войната в Газа

Предполага се, че иранските му партньори са обещали да му помогнат да избяга в Русия веднага след нападението. Това е поредният случай от серия ирански опити за вербуване на израелски граждани за шпионаж, пише ДПА, цитирана от БТА. В миналото Техеран обвини Израел за убийството на много ирански учени в областта на ядрените технологии.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес