Жертви при удар в Бейрут, след като Израел призова за спешна евакуация (ВИДЕО)

13 ноември 2024, 10:38 часа 1037 прочитания 0 коментара

Израелски удар е убил най-малко шест души в гъстонаселен район южно от столицата Бейрут, съобщиха от ливанското здравно министерство сутринта на 13 ноември. Атаката е била по зона, която е извън традиционната крепост на подкрепяната от Иран шиитска групировка "Хизбула".

Още: Япония е изправена пред нарастваща вълна от ксенофобски настроения

Още: Египет готов с планове за действие, ако палестинците бъдат притиснати към границите му

Не е ясно дали убитите са членове на организацията. В момента се установява самоличността им.

Още: Папа Лъв XIV осъди "недопустимото" положение на палестинците в Газа

Още: Нарендра Моди: Поставихме Пакистан на колене

Ударът по Арамун е ранил 15 души, казват ливанските власти и уточняват, че това са първоначални данни. 

Израел предупреди за евакуация

Преди това Израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ) издадоха нареждания за евакуация на цивилни в шест сгради в южните предградия на Бейрут. Това бе предупреждение за удари по цели на "Хизбула".

Още: Трима европейски външни министри преговарят с Иран за ядрената програма

Още: Израел взриви една от най-известните джамии в Газа (ВИДЕО)

Израелците публикуваха и карти, с които обозначиха докъде не трябва да се доближават ливанските граждани.

Удари по "Хизбула" през нощта

През изминалата нощ израелски изтребители са поразили оръжейно депо и командни центрове на "Хизбула" в южните предградия на Бейрут, казват от ЦАХАЛ.

Тези обекти се намирали "в сърцето" на райони с цивилно население, добавят от армията на Израел, казвайки за пореден път, че "Хизбула" ползва ливанците като "живи щитове".

Преди ударите отново имаше предупреждения за евакуация на цивилните, съобщава The Times of Israel.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес