Крис Пол изравни рекорд на Меджик Джонсън

19763

Гардът на "Лос Анджелис Клипърс" Крис Пол стана първият играч в НБА след знаменития Меджик Джонсън, който успява в 11 поредни срещи на старта на сезона да финишира с двуцифрени показатели в графите "точки" и "асистенции", съобщи официалният микроблог на НБА в Twitter.

Пол оформи поредния си дабъл-дабъл (13 точки + 10 асистенции) още в третата четвърт на домакинския мач с "Мемфис Гризлис". "Клипърс" обаче загуби със 102:106, след като в миналогодишните плейофи отборът отпадна в първи кръг точно от "гризлитата", които после стигнаха до финала на Западната конференция. Пол пропусна и решаваща тройка в самия край на мача, която можеше да доведе до различен развой.

Легендата на "Лос Анджелис Лейкърс" Меджик Джонсън е направил серията си от минимум 10 точки и също толкова асистенции в 11 мача поред на старта на сезон 1990/1991, информира БГНЕС.

Маями разби Милуоки

ЛеБрон Джеймс отбеляза 33 точки, от които 17 в третата четвърт, за да помогне на своя тим "Маями Хийт" да срази гостуващия отбор на "М...