24 часа по-късно: ЦСКА се измъкна невредим в снежния ад на "Армията" (ВИДЕО)

5142
Снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА успя да постигне трудна победа над Етър Велико Търново с 2:0 като домакин в мач от 18-ия кръг на Първа лига. След първото полувреме, завършило при резултат 0:0 в събота, двата тима излязоха за втората част в неделя, където "червените" стигнаха до успеха с две късни попадения.

ЦСКА победи Етър в доиграването

Както е известно, обилният снеговалеж в съботния ден доведе до извънредното решение срещата между ЦСКА и Етър да бъде прекъсната на полувремето и да се доиграе в неделя. В доиграването "червените", които бяха с човек повече заради червен картон за Етър през първото полувреме, отново срещнаха трудности в отбелязването на гол.

Два късни гола измъкнаха "червените"

Все пак в 84-ата минута Джонатан Линдсет успя да се разпише за ЦСКА и да даде аванс на "червените" на не особено приветливия терен на стадион "Българска армия". Две минути по-късно защитникът Християн Петров отбеляза втори гол за ЦСКА, за да даде спокойствие на домакините за спечелването на трите точки.

ЦСКА увеличи преднината си на върха

Така ЦСКА увеличи преднината си на върха в класирането, като вече има 41 точки - с пет пред Лудогорец, който отложи мача си със Славия и е с два мача по-малко. Етър Велико Търново пък остава на последното 16-о място с едва 8 точки в актива си след завръщането си в елита на България.

А как се разви първото полувреме на мача ЦСКА - Етър (ВИДЕО), четете в линка.