Ботев не успя да пробие щита на Локо, "смърфовете" оцеляха в ада на "Колежа" (ВИДЕО)

2900
Снимка: Фейсбук страница Botev Plovdiv

Ботев не съумя да надделее срещу Локомотив в пловдивското дерби от 16-ия кръг на efbet Лига. На стадион "Христо Ботев", където "жълто-черните" фенове създадоха прекрасна атмосфера, двата отбора завършиха 0:0. Антоан Бароан отбеляза за "канарчетата" в 51-вата минута, но голът беше отменен след намесата на ВАР заради засада.

23-годишният френски нападател пропусна още положения. Самуел Акере също не спря да тормози съперниковата защита. Стражът на "смърфовете" Динко Хоркаш направи няколко ключови спасявания, с които опази мрежата си суха. Така тимът на Александър Томаш се изкачи временно на върха в класирането - с равен брой точки (32) с Черно море и ЦСКА, ала с мач повече. Ботев е девети с 19 пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: След подвизите срещу Левски и Локо Пловдив: Берое не успя да пречупи Пирин (ВИДЕО)

Ботев Пловдив Локомотив Пловдив

Летящ старт за Ботев, Динко Хоркаш блести с намеси

Възпитаниците на Душан Керкез имаха летящ старт. Още в първата минута Емануел Уме бе изведен от Ивелин Попов сам срещу вратаря, който се намеси и изби удара с крак. Преди да измине и четвърт час от началото бившият капитан на националния отбор на България създаде нова опасна ситуация, завършила със слаб изстрел на Акере.

Бароан се спука да изтърва, после вкара, но ВАР отмени гола

В средата на първото полувреме Попов пусна хубав пас към Бароан. Таранът се озова очи в очи с Хоркаш, който се отчете с още едно важно спасяване. През втората част на дербито от Първа лига домакините продължиха да натискат. Акере проби отдясно и намери Бароан, а френският нападател шутира в аут. В 51-вата минута той прати топката в мрежата след добавка на празна врата.

Акере тормози "смърфовете" до края

ВАР обаче се намеси и отмени попадението заради засада. Малко по-късно Самуел Акере осъществи нов фамозен пробив, ала отново не го материализира. До края Ботев търсеше повече гола, но така и не проби щита на Локомотив.

ОЩЕ: 225 дни до ЕВРО 2024: По-зле от България – проклятието, което дебне над Норвегия 23 години