Бразилска фурия и български финес: Левски разгроми Септември (ВИДЕО)

2595
Снимка: levski.bg

Левски победи Септември София с 4:1 в последната си контролна среща преди подновяването на шампионата в Първа лига. Двубоят се игра на терен №2 на стадион "Георги Аспарухов". Мартин Петков откри резултата за гостите, наказвайки бившия си клуб, но с голове на Рикардиньо, Цунами, Уелтън и Марин Петков „сините“ постигнаха категоричен успех.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха силно двубоя. Те доминираха на терена, като пропуснаха няколко чисти възможности, имаха претенции за дузпа и отбелязаха, но от засада. Сякаш от нищото юношата на „синия“ клуб Мартин Петков даде преднина за Септември след страхотен пас на Мартин Стоянов. В самия край на полувремето Левски получи дузпа за игра с ръка именно на голмайстора на гостите, която Рикардиньо не пропусна.

Рикардиньо Левски

Изравнителното попадение зададе тон за пълния обрат. Истинска бразилска фурия наблюдаваха зрителите на помощното игрище в първите 15 минути на второто полувреме. Цунами реализира с глава след меко центриране на Ивелин Попов за 2:1, а малко по-късно и Уелтън записа името си сред бразилските голмайстори в днешния сблъсък.

След 65-ата минута Мъри постепенно пускаше в игра по-младите футболисти от Втория тим на „сините“. Септември имаше няколко възможности пред вратата на Пламен Андреев, но младият страж се намеси убедително при всяка една от тях. Крайното 4:1 оформи Марин Петков, възползвайки се от хитър пас на Попов, който се отчете с втора асистенция.

Ивелин Попов

В събота, 11 февруари, Левски подновява битката в efbet Лига с двубой срещу Черно море. Мачът е от 17:30 часа, като столичани са домакини, но заради наказание ще приемат отбора на Илиан Илиев във Велико Търново. Септември от своя страна се изправя срещу Арда Кърджали в неделя от 12:00.

ОЩЕ: Ето кога ще се играе дербито Левски - ЦСКА