ЦСКА обърна Пирин за секунди, "златна резерва" блести (ВИДЕО)

7224
Снимка: CSKA Sofia FC

ЦСКА постигна труден успех с 2:1 при визитата си на Пирин Благоевград в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Младокът Иван Тасев изведе "орлите" напред в резултата в добавеното време на първата част. В заключителната фаза на срещата появилият се от скамейката Матиас Фаетон се превърна в герой за "армейците". Крилото първо възстанови паритета, а секунди по-късно асистира на Джонатан Линдсет, който осъществи пълния обрат.

ЦСКА се доближи до върха

В 84-тата минута Айуб Абу получи втори жълт картон и остави своя отбор с 10 души на терена. Така "армейците" вече имат 28 точки и заемат третата позиция в класирането. Те са на 2 пункта от лидера Локомотив Пловдив. "Смърфовете" обаче са с мач повече. Селекцията на на Иво Тренчев е на 13-о място.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Зрелищно ботевско дерби: "Канарчетата" изтръгнаха победата срещу врачани (ВИДЕО и СНИМКИ)

Скандирания "Оставка" към БФС

Противно на очакванията, сблъсъкът започна равностойно. Все пак първите положения бяха в полза на гостите. Хайнц стреля опасно от пряк свободен удар, ала в аут. Андрей Йорданов пък блокира изстрел на Марселиньо Кареасо от непосредствена близост. В 18-ата минута двете агитки поискаха със скандирания оставката на ръководството на БФС.

ЦСКА фенове

Иван Тасев шокира "армейците"

Последваха пропилени възможности от Дюкенс Назон. При първата нападателят потърси свой съотборник, но не бе достатъчно прецизен, а после пропусна невероятен шанс, озовал се очи в очи с Максим Ковальов. Пирин отвърна с коварен шут на Аймен Суда, при който Бусато се намеси. В самия край на полувремето Тасев завърши добро домакинско нападение и прониза бразилския страж на "армейците" за 1:0.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Локо София и ЦСКА 1948 не се победиха в "Надежда" (ВИДЕО)

Матиас Файтон е "златната резерва" за ЦСКА срещу Пирин

През втората част чистите положения бяха рядкост. Това принуди Нестор Ел Маестро да замени Хайнц, Естрада, Кареасо и Назон. Един от появилите се от скамейката - Матиас Фаетон, се превърна в "златна резерва". В 79-ата минута той материализира контраатака на "червените", за да изравни. Броени секунди по-късно фланговият състезател намери Линдсет в наказателното поле, а норвежецът матира Ковальов за 1:2 в срещата от Първа лига. В 84-тата минута Абу беше изгонен с втори жълт картон.