Зрелищно ботевско дерби: "Канарчетата" изтръгнаха победата срещу врачани (ВИДЕО и СНИМКИ)

3679
Снимка: Фейсбук страница Botev Plovdiv

Ботев Враца и Ботев Пловдив си спретнаха невероятен голов трилър в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ "канарчетата" надделяха с 5:3. Те изостанаха в резултата още в третата минута, когато точен бе Браян Переа. До средата на първата част с попадения на Янис Карабельов и Фаустас Степонавичюс гостите осъществиха пълен обрат.

Марко Мажуга възстанови паритета в 50-ата минута, преди Емануел Уме да върне аванса в полза на "жълто-черните". Равенството пак бе факт в 63-тата минута благодарение на реализирана дузпа от Браян Переа. В заключителната фаза възпитаниците на Душан Керкез стигнаха до успеха чрез красивите голове на Уме и Антони Бароан, за да се изкачат до 11-ото място с 15 точки. "Зелените" пък са 14-и с 10 пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Върхът се тресе! Берое шокира Локо Пловдив и прекъсна кошмарна серия (ВИДЕО)

Ботев Пловдив

Два гола в първите минути от мача Ботев Враца-Ботев Пловдив

Сблъсъкът стартира ударно. Още в третата минута Цветанов центрира към Мажуга, чийто удар с глава бе отразен от Ханкич. Топката обаче попадна в Переа, който без особени затруднения откри резултата. Едва 120 секунди по-късно паритетът бе възстановен от Карабельов. Опитният полузащитник получи страхотно подаване от Антонио Перера, излъга стража на домакините и реализира.

Пловдивчани се прибраха с аванс на почивката

Темпото не спадна, а напротив. Опасни положения имаше и пред двете врати. С пропуски се отчетоха Степонивичюс от "канарчетата", както и Цветанов и Генов за врачани. В 27-ата минута момчетата на Душан Керкез осъществиха пълен обрат. Бароан пусна остро подаване от лявото крило, което бе засечено от Степонивичюс. До почивката липсваха 100%-голови ситуации.

ОЩЕ: Ботев Пловдив се издължи, има искане към Илиян Филипов

Дъжд от попадения през втората част

Второто полувреме започна със същата динамика като първото. В 50-ата минута изключително активният Момчил Цветанов асистира на Мажуга за 2:2. Отговорът на Ботев Пловдив отново бе мигновен. Появилият се от скамейката Емануел Уме получи свободно пространство и се възползва по най-добрия начин, пронизвайки Федерико Бариос от границата на наказателното поле.

Переа изравни от дузпа

Ивелин Попов не съумя да запише името си сред голмайсторите, тъй като стражът на Ботев Враца демонстрира прекрасен рефлекс. В 63-тата минута Балоянис игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Переа и не сбърка за 3:3.

Емануел Уме и Антони Бароан вкараха красиви голове и донесоха трите точки на "канарчетата"

В 77-ата минута Уме повтори упражнението, за да изведе пловдивчани напред в резултата. 180 секунди по-късно Бароан отбеляза красиво попадение с воле и увеличи аванса на своя тим. До последния съдийски сигнал в двубоя от Първа лига Траоре пропусна сам срещу Ханкич.

ОЩЕ: 239 дни до ЕВРО 2024: Вечният БГ национал, играл най-много мачове на еврошампионати