Ефектът "Каранга": Атакуващо дуо на ЦСКА се отпуши за победа над чехи (ВИДЕО)

3754
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

Нападателите на ЦСКА Дюкенс Назон и Матиас Фаетон осигуриха победа над чешкия Бохемианс с 2:1 в последна контрола на турска земя. Двамата офанзивни футболисти започват да показват все по-добра игра, а това съвпадна с привличането на новия таран Фернандо Каранга.

ЦСКА победи Бохемианс в Турция

Каранга, който все още не е играл за ЦСКА след завръщането си, тренира с отбора и се явява сериозна конкуренция за офанзивните играчи на "червените". За Назон това бе втори пореден мач, в който се разписва за ЦСКА. Той обаче направи и няколко големи пропуска в мача.

Дюкенс Назон вкара във втори пореден мач

Именно Назон откри резултата още в деветата минута. Той е спряган за трансфер, но Нестор Ел Маестро се надява, че националът на Хаити ще остане част от отбора на ЦСКА и през пролетния дял. Вторият гол - този на Фаетон, падна ва 52-ата минута.

Бохемианс върна един гол в 82-ата минута чрез Козак, но до края "червените" запазиха преднината си в резултата. Това бе последна контрола за ЦСКА в Турция, като "армейците" приключват лагера с две победи и две загуби.

На 10 февруари ЦСКА ще играе срещу втородивизионния Септември, когато ще бъде представен и отбора на "червените" за пролетния дял. От мача с Бохемианс дойде и една неприятна новина: Емануел Шакич получи контузия и бе принудително заменен, като все още не се знае колко сериозна е травмата му.