Гол в края донесе успеха на Лудогорец срещу Динамо Тбилиси

1450
Снимка: ludogorets.com

Гол в края донесе успеха на Лудогорец срещу Динамо Тбилиси в четвъртата контрола на тима по време на подготвителния лагер в Турция. Двубоят завърши при резултат 2:1 за българския отбор. Точни за родния шампион бе Матиас Тисера, който се разписа от дузпа дадена за нарушение срещу него, както и Антон Недялков. За грузинците попадението реализира Имран Омар.

Лудогорец поведе още в 13-ата минута на срещата, когато разградчани получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Матиас Тисера. Именно той застана зад топката и с удар в десния ъгъл се разписа за 1:0. Малко по-късно Якуб Пьотровски можеше да вкара втори гол, но ударът му мина встрани от лявата греда.

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите се прости с голмайстора си

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите – Андерлехт, остана без своя голмайстор Фабио Силва. Нападателят, който е собст...

Лудогорец

След почивката двата тима създадоха по няколко добри положения, но до попадение така и не се стигна. Четвърт час преди края на редовното време Динамо изравни. След удар от фаул на Имрат Омар стражът на разградчани Умут Хабил не се намеси по най-добрия начин и топката влетя в мрежата на Лудогорец. В 88-ата минута „орлите“ стигнаха до втори гол. След центриране на Десподов от корнер Атнон Недялков с глава матира стража на грузинците и по този начин донесе успеха на своя отбор.

До момента на лагера в Белек Лудогорец записа загуба от Хановер, равенство със Заглебие Любин, както и победи срещу Цървена звезда и Динамо Тбилиси. "Зелените" обаче дадоха две свидни жертви, тъй като Рик Джонатан и Диниш Алмейда скъсаха кръстни връзки по време на подготовката.