Лудогорец с първа победа в Турция, вкара три на Звезда за едно полувреме (ВИДЕО)

1534
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец записа първата си победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като се наложи с 3:2 над лидера в Сърбия – Цървена звезда. И трите попадения за разградчани паднаха преди почивката, като точни бяха Бърнард Текпетей и Игор Тиаго, който се разписа на два пъти. В последния четвърт час ''звездашите'' вдигнаха темпото и върнаха два гола чрез Иванич и Виго. Следващата проверка на ''орлите'' е в събота, 28 януари срещу тима на Динамо Тбилиси.

Лудогорец можеше да поведе в самото начало на срещата, но ударът на Игор Тиаго от добра позиция срещна левия страничен стълб. В 9-ата минута играчите на Анте Шимунджа реализираха. Доминик Янков асистира на Тиаго и той с мощен шут се разписа. В средата на първата част Цървена звезда можеше да изравни, но изстрелът му срещна лявата греда на Падт. Ситуацията се повтори в 25-ата минута, когато Стефан Митрович отправи силен удар с глава. Вратарят на Лудогорец отби, след което топката срещна горната греда.

Лудогорец

Разградчани натиснаха съперника си и реализираха два гола в рамките на само 2 минути – между 34-ата и 36-ата. Първо Бърнард Текпетей със силен удар не остави никакви шансове на Милан Борян, а малко по-късно Игор Тиаго вкара второто си попадение в срещата след добро подаване на Кирил Десподов.

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите се прости с голмайстора си

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите – Андерлехт, остана без своя голмайстор Фабио Силва. Нападателят, който е собст...

Второто полувреме започна много лошо за Лудогорец, тъй като едно от новите попълнения на разградчани Диниш Алмейда получи контузия и трябваше да бъде изнесен на носилка. Родният шампион отново доминираше над съперника си, като в 58-ата минута имаше отличен шанс за гол. Ударът на Матиас Тисера обаче бе отразен майсторски от Борян. Сръбският тим все пак успя да върне едно попадение в 75-ата минута, което бе дело на Иванич. Минута преди края на редовното време Цървена Звезда вкара втори гол чрез Виго, който се разписа с мощен диагонален удар.

Преди победата над Цървена звезда ''орлите'' загубиха с 1:2 от Хановер, а след това стигнаха само до равенство 1:1 срещу Заглебие Любин.