Изпусната дузпа спря ЦСКА в дербито срещу Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

2305
Снимка: Cska.bg

Претендентът за титлата на България ЦСКА не успя да победи Локомотив Пловдив, завършвайки наравно 1:1 в дербито от 22-ия кръг на Първа лига. На стадион "Българска армия" капитанът на отбора Юрген Матей се оказа големият грешник за "червените", след като изпусна дузпа в края на мача.

Двубоят започна отлично за домакините, а голмайсторът на отбора Дюкенс Назон отбеляза редовното си попадение. Той се разписа в деветата минута, действайки съобразително в наказателното поле на противника, за да се разпише за 1:0.

Локомотив обаче успя да възстанови равенството в края на първото полувреме, когато Димитър Илиев подаде успоредно на голлинията към Ериг Сорга, а той прати топката във вратата на Густаво Бусато. Първоначално бе вдигнат флаг за засада, но проверката на ВАР показа, че голът е редовен.

След почивката ЦСКА натисна опонента си в търсене на победен гол. Той обаче така и не идваше - до 86-ата минута, когато "червените" получиха дузпа. Юрген Матей застана зад бялата точка, но ударът му попадна в страничния стълб.

В оставащите минути ЦСКА не стигна до втори гол и се примири с равенството. Това е първи мач за "червените" от старта на пролетния дял, в който губят точки. Въпреки това ЦСКА остава лидер в класирането с 54 точки - с четири пред втория Лудогорец, който е с мач по-малко. Локомотив е четвърти с 38 пункта.

ОЩЕ: И без Тошко Неделев - Ботев Пловдив "превзе" Варна (ВИДЕО)