Левски с първа победа при Георги Дерменджиев

4429
Снимка: Оф. сайт на Левски

Левски записа първа победа под ръководството на Георги Дерменджиев, след като "сините" стигнаха до лесно 2:0 над Витоша на стадион "Васил Левски". Символичните гости не започнаха срещата по най-добрия начин двубоя, но през второто полувреме направиха куп пропуски, които лишиха тима от по-сериозен успех срещу градския съперник.

След силни 10-15 минути от страна на "бистришките тигри", Левски все пак успя да открие резултата в 22' с първия си точен удар. Мариани направи страхотен пробив и изведе Паулиньо сам срещу вратаря, а бразилецът най-накрая прекъсна головата си суша, датираща от май месец миналата година.

Официално: Васил Божков е новият собственик на Левски

Левски вече има нов собственик и това, както се очакваше ще бъде бизнесменът - Васил Божков. От компания "Нове холдинг" излязоха със сп...

4 минути преди края на първото полувреме Станислав Костов, който беше предпочетен пред Валери Божинов, увеличи головата си сметка за клуба, реализирайки за крайното 0:2. Това беше 16-ия му гол за сезона, с което изпревари с едно попадение Клаудио Кешеру. Той беше и с ключова заслуга за първия гол, след като с движението си без топка увлече двама защитници на съперника, освобождавайки коридор за подаването към Божинов.

Лошата новина за гостите в този мач е фактът, че Валери, появил се като резерва, получи неприятна контузия секунди преди края на мача. При опит да овладее топката той огъна левия си глезен и веднага напусна терена.

Що се отнася до класирането, разликата с ЦСКА отново стана 3 точки, а през уикенда следва дербито между двата отбора (неделя, 13:00 часа). Левски изостава на 8 точки от Лудогорец, който засега е убедителен лидер въпреки слабото представяне на "орлите" от началото на 2019 година.

Всичко най-интересно от победата на Левски над Витоша може да прочетете в SportLive.bg.