Левски спря внушителната серия на Крумовград в исторически мач за българския футбол (ВИДЕО)

4030
Снимка: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

Левски постигна минимален успех с 1:0 при визитата си на Крумовград в двубой от 34-тия кръг на Първа лига. Единственото попадение в сблъсъка отбеляза капитанът на "сините" Цунами в 92-рата минута. В хода на мача столичани уцелиха две греди, а гол на Алекс Колев бе отменен заради засада. Така отборът на Николай Костов сложи край на внушителната серия от 13 мача без загуба на Крумовград. Левски остава на четвъртото място с 61 точки, докато тимът на Станислав Генчев заема шестата позиция с 49 пункта.

Срещата имаше своята историческа стойност, защото Християна Гутева се превърна в първата жена, която ръководи двубой от елита на българския футбол. Преди първия съдийски сигнал тя получи специални подаръци от двата клуба, както и от БФС. Още в четвъртата минута пък зрителите станаха свидетели на интересен момент.

Левски уцели две греди

Евертон Бала проби навътре и стреля опасно, но уцели напречната греда. Домакините опитаха да отвърнат. До опасни ситуации не се стигна, преди да настъпи 29-ата минута. Десният краен бранител на Левски Патрик Габриел-Галчев спечели терен и отправи хубав шут, който бе отразен по превъзходен начин от Янко Георгиев. Топката се отби в напречния стълб и излезе в корнер.

ОЩЕ: "Фабио Лима може само да носи сака на Уелтън" (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Гол на Алекс Колев бе отменен заради засада

В края на първото полувреме спрягащият се за ново попълнение на "сините" Алекс Колев излезе очи в очи с Пламен Андреев и го преодоля за 1:0. Голът обаче бе отменен заради засада на централния нападател. След почивката възпитаниците на Николай Костов търсеха попадението. Цунами стреля от неудобна позиция високо над целта.

Големият герой за Левски е Цунами!

При една от добрите атаки на гостите Асен Митков се размина на сантиметри от откриване на резултата. В 79-ата минута Георгиев демонстрира рефлекс и се намеси при удар с глава на Цунами. Във втората минута от добавеното време на двубоя Хосе Кордоба засече центриране от корнер и уцели гредата, а капитанът Цунами бе на точното място и направи добавка за крайното 0:1.

ОЩЕ: Чудо в навечерието на юбилей: От Левски се похвалиха с маркетингов успех (ВИДЕО)