Литекс и Лудогорец направиха нулево реми за кеф на ЦСКА

16880

Литекс и Лудогорец завършиха 0:0 в оспорван мач от 35-ия кръг на "А" група и интригата за титлата се завърза още повече. След двубоя в Ловеч шампионите имат 71 точки, вторият ЦСКА е с 67, а "оранжевите" са трети с 66. Още в сряда предстои ключов сблъсък за титлата. В Разград Лудогорец ще приеме "армейците", които тази вечер ликуваха с победа над Черно море с 2:0.

Съперниците за титлата направиха скучно първо полувреме, а през второто се опитаха да си вкарат и това направи мача груб и малко по-интересен за феновете на стадиона и зрителите пред телевизионните екрани. В 66-ата минута Козми Моци получи добър диагонален пас. Той беше с гръб към вратата на домакините, пое и овладя добре на гърди, обърна се и опита да изненада Илко Пиргов. Стражът на домакините обаче следеше бдително играта и спаси. Отговорът на ловчанлии не закъсня. Само минута след това Страхил Попов отне топката пред наказателното поле, напредна и отправи диагонален изстрел. Само своевременната намеса на Владо Стоянов спаси "орлите" от гол в тази ситуация, тъй като топката беше насочена доста опасно към долния десен ъгъл на вратата на българския национал. Три минути след това тройна комбинация на разградчани завърши с удар на Мишо Александров, а след това Литекс се отчете с чудесна контраатака. В 76-ата минута се получи спорно положение. Армандо Ваюши тръгна заплашително от ляво по атаката на "оранжевите", като навлезе в наказателното поле. Последва съприкосновение между него и Кайсара, който тръгна да чисти. Ваюши падна, а домакините имаха претенции за дузпа. Главният съдия обаче прецени, че играта трябва да продължи.

СТАТИСТИКА:

Мач от 35-ия кръг в "А" група

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЛИТЕКС: 26. Илко Пиргов, 16. Страхил Попов, 5. Николай Бодуров-капитан, 18. Илия Миланов, 13. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев, 33. Джемал Берберович, 14. Армандо Ваюши, 77. Момчил Цветанов (72-19. Румен Руменов), 8. Том, 9. Джордан (80-11. Мирослав Манолов)

Резерви: 30. Евгени Александров, 23. Иван Горанов, 22. Пламен Николов, 21. Александър Цветков, 19. Румен Руменов, 70. Данило Асприля, 11. Мирослав Манолов

Треньор: Миодраг Йешич

Лудогорец скочи на Локо: Защо не играха така срещу Литекс и Левски?

Ръководството на Лудогорец излезе с гневна декларация, която е отправена към колегите им от Локомотив (Пловдив).След срещата между дват...

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов-капитан, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 23. Христо Златински, 8. Фабио Ешпиньо, 7. Михаил Александров (82-95. Йерун Луму), 93. Върджил Мисиджан (90-17. Даниел Абало), 84. Марселиньо, 9. Роман Безяк (73-11. Жуниор Кишада)

Резерви: 91. Иван Чворович, 4. Теро Мантула, 20. Шоко, 95. Йерун Луму, 17. Даниел Абало, 11. Жуниор Кишада, 14. Мичел Бургзорг

Треньор: Стойчо Стоев