Локо Пловдив победи съименниците си от София и вече гледа към Топ 3 (ВИДЕО)

866
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив Пловдив победи съименниците си от София с 1:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата падна в средата на второто полувреме, като бе дело на Ерик Сорга. „Смърфовете“ могат да съжаляват, че не спечелиха с по-голяма разлика, след като създадоха доста положения пред вратата на съперника.

Домакините от Пловдив започнаха по-активно срещата, като набързо създадоха няколко добри положения пред вратата на противника, но с пропуски се отчетоха Бабакар Дион и Димитър Илиев. „Смърфовете“ продължиха да натискат, но до гол така и не се стигна. В края на първата част Локомотив София отговори с опасен удар на Юлиан Ненов, който обаче мина над напречната греда.

След почивката ситуацията на терена се запази, като Локо Пд бе опасният отбор. В началото на полувремето домакините имаха две положения за гол, но Йосип Томашевич и Матеус да Силва не успяха да реализират. Близо час след старта на мача „смърфовете“ поведоха. Джовани намери отлично Петър Витанов в наказателното поле, полузащитникът прокара топката покрай стража на гостите, след което Ерик Сорга се разписа.

До края на мача Локомотив Пловдив имаше още няколко положения за нов гол. До такъв обаче така и не се стигна, като в крайна сметка домакините се поздравиха с успеха и взеха поредни три точки в битката си за челото.

След победата Локо Пд събра 37 точки и се изкачи временно на четвърто място във временното класиране. Славия са пети с 35, но и мач по-малко. Трети е тимът на ЦСКА 1948 с 42. Локомотив София пък девети с 28 точки в актива си.

Днес ЦСКА 1948 победи Арда, докато Ботев Враца отстъпи пред Спартак Варна.