Локомотив София удари Хебър в дебюта на Балъков и завърза битката за оцеляване в Първа лига (ВИДЕО)

1200
Снимка: facebook.com/pfc.chernomore.varna

Локомотив София удари Хебър Пазарджик с 2:0 като гост и завърза битката за оцеляване в Първа лига. Срещата на стадион „Георги Бенковски “бе дебютна за новия треньор на столичните „железничари“ Красимир Балъков. Мачът пък бе първи за двата отбора в Трета група (11 - 16 място) на родното първенство.

Локомотив поведе още в 10-ата минута

Локомотив София поведе още в 10-ата минута на срещата. След груба грешка в защитата на домакините от Хебър топката стигна до Стив Траоре, който с много точен удар матира Петър Дебърлиев. До края на първата част пазарджиклии опитаха да натиснат съперника си и да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да преодолеят стража на „червено-черните“.

Хебър не успя да отговори на играта на съперника

В днешната среща Хебър отстъпи с 0:2 на тима на Локомотив 1929 (София). Следва вторият двубой от полуфиналите на Купа...

Posted by ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik on Sunday, April 28, 2024

След почивката Хебър продължи да търси попадение, но остави сериозни пространства на противника. В 52-ата минута Траоре се възползва от това поведение на домакините и стреля силно, но не успя да отбележи. Десетина минути преди края на редовното време всичко за Хебър приключи, след като тимът на Красимир Балъков реализира втория си гол в мача. Стив Траоре отправи опасен удар, при който топката се чукна в главата на Жоао Сеско и влезе в мрежата на Дебърлиев.

Класирането в Първа лига

След победата си Локомотив София събра 31 точки и се изкачи на 12-то място във временното класиране в Първа лига. Единадесетият Берое е с 33 пункта, но и мач по-малко. Пирин Благоевград заема 13-та позиция с 30 точки, колкото има и 14-ят Хебър Пазарджик. Ботев Враца е 15-ти с 25 пункта. На последно място е Етър Велико Търново с 14. Последните два тима в класирането изпадат във Втора лига, докато четиринадесетият играе бараж със завършилия на трето място във втория футболен ешелон у нас.