Лудогорец се класира за групите в Лига Европа след драма в Словения

5689
Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

Българският шампион Лудогорец ще играе в груповата фаза на втория по големина европейски клубен турнир Лига Европа! "Орлите" се добраха до ценния успех след изстрадан мач срещу словенския Марибор, завършил наравно 2:2. Така, след като в първия мач в Разград двата отбора завършиха 0:0, Лудогорец успя да отстрани словенския гранд, благодарение на головете си на чужд терен.

Двубоят започна повече от успешно за разградчани, които безспорно бяха по-добрия отбор на терена. Плеймейкърът на Лудогорец Марселиньо реализира феноменален гол в 17-ата минута, завършвайки бърза и красива атака на своя отбор. Малко по-късно резултатът бе удвоен след гол на Клаудиу Кешерю от дузпа.

Преднината от два гола на почивката сякаш успокои "орлите", които позволиха на Марибор да се върне в мача. В средата на втората част домакините успяха да реализират две попадения също толкова бързо, както го стори Лудогорец през първото полувреме. Маркос Таварес даде тласък на своя отбор пет минути след като се появи на терена, а малко по-късно Марибор изравни след гол на Руди Пожек.

До края на мача Лудогорец се прибра назад, където да брани резултата, което до известна степен ограничи шансовете за гол пред тяхната врата. Две минути преди изтичането на редовното време обаче Козмин Моци едва не си отбеляза гол, изчиствайки центриране право в страничния стълб на Пламен Илиев.