Заедно можем!

Лудогорец си тръгна с точка от Дания след равенство с Мидтиланд

930
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Отборът на Лудогорец започна по добър начин участието си в груповата фаза на Лига Европа, след като стигна до равенство 1:1 при гостуването си на датския Мидтиланд в първи мач от група F на втория по сила европейски клубен турнир.

Двубоят на "MCH Арена" в Хернинг започна много лошо за българския шампион, след като още в третата минута домакините поведоха чрез Густав Исаксен, който завърши с глава многоходова акция на своите и добро центриране на Евандер Ферейра. Датският тим доминираше на терена и бе настоятелен в търсене на втори гол, но "орлите" изненадващо успяха да стигнат до изравнителен гол в 32-та минута с първия си точен изстрел в срещата. Автор на попадението бе крилото Кирил Десподов, който бе най-съобразителен след рикошет и пусна топката между краката на вратаря Елиас Олафсон.

Треньорът на Лудогорец е с коронавирус

Треньорът на "Лудогорец" Валдас Дамбраускас, е заразен с коронавирус, съобщиха от клуба. Въпреки че е ваксиниран, той е дал положителен...

След почивката картината на терена не се промени и Мидтиланд доминираше напълно, като българският тим бе успя да стигне до нито един изстрел към противниковата врата, но се отбраняваше добре, а и вратарят Кристиян Кахлина се намеси удачно в няколко ситуации. В крайна сметка Лудогорец удържа равенството и стигна до ценна точка в откриващия си мач от групата.

В другия мач от група F Цървена Звезда победи Брага с 2:1 у дома. В следващия си мач от Лигата на конференциите на 30 септември Лудогорец посреща Цървена Звезда в Разград.