Лудогорец взе престижна, но пирова победа срещу Аякс (ВИДЕО)

6089
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец записа престижна победа над Аякс в плейофната фаза на Лига Европа. Разградчани се наложиха с 1:0 в мача на стадион „Йохан Кройф Арена“, но въпреки това отпадат от надпреварата, след като в първата среща допуснаха поражение с 1:4. Единственото попадение в срещата падна в 62-ата минута и бе дело на Матиас Тисера.

Успехът е исторически за родния футбол, след като бе първи за български отбор над Аякс в Амстердам. Интересно е да се отбележи и, че голямата звезда на Лудогорец Кирил Десподов бе оставен на резервната скамейка в срещата и така и не се появи в игра.

Лудогорец и Аякс не се изненадаха преди почивката

Аякс започна по-активно срещата и можеше да поведе още след само 90 секунди игра, но Симон Слуга успя да реагира и да спаси вратата си. В 14-ата минута Кенет Тейлър стреля от разстояние, но покрай страничния стълб на Лудогорец. Разградчани отговориха с изстрел на Иван Йорданов от фаул, който обаче също не намери очертанията на вратата.

Победа за честта на Лудогорец в дома на Аякс 🦅 💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 1:0 ⌨️ Какво се случи по време...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Thursday, August 31, 2023

В заключителните минути на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа, след като Стивън Бергвайн бе съборен в наказателното поле на Лудогорец. Съдията на срещата обаче прецени, че няма достатъчно предпоставки, за да посочи бялата точка.

Тисера отново вкара за Лудогорец

След почивката двата тима продължиха да атакуват доста пестеливо. В крайна сметка в 62-ата минута Лудогорец поведе. Доминик Янков намери отлично Матиас Тисера в пеналта на домакините. Нападателят стреля от движение, но право в тялото на вратаря на Аякс. Топката обаче се върна право в Тисера, който я добута в мрежата.

До края на срещата Аякс опита да изравни резултата, но така и не стигна до нищо по-интересно пред вратата на Симон Слуга. Въпреки победата Лудогорец се прощава с Лига Европа и ще играе в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Днес пък стана ясно, че Лудогорец е в напреднали преговори за продажбата на Кирил Десподов.