Славия с късен обрат срещу Черно Море в голово зрелище

1597

Отборът на Славия победи Черно море с 3:2 в първи мач от 22-ия кръг на Първа лига, игран в столичния квартал "Овча Купел". "Белите" стигнаха до пълен обрат, благодарение на два късни гола на новото попълнение Радослав Кирилов.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Златомир Загорчич, които поведоха в резултата още в деветата минута с попадение на централния нападател Цветелин Чунчуков, който се разписа след добавка.

Още преди почивката "моряците" успяха да стигнат до пълен обрат с голове на Цветомир Панов и Дани Кики, който вкара на празна врата след подаване на Георги Илиев.

Ясна е програмата за пролетния дял в Първа лига, ето кога е дербито ЦСКА - Левски

В средата на февруари ще се подновят битките от родната Първа лига. От ЦСКА днес обявиха каква е програмата на тима през пролетния дял...

През втората част домакините натиснаха в търсене на обрат, но варненци се отбраняваха солидно и изглеждаха близо до много ценна победа в битката за класиране в топ 6.

Защитата на гостите бе пробита в 81-та минута, когато Ради Кирилов се разписа със страхотен изстрел от далечно разстояние, който не остави шансове на Георги Китанов.

Развръзката на двубоя дойде в 92-та минута, когато Кирилов оформи крайното 3:2 с удар от близко разстояние след добре свалена топка от Станисавлевич.

С този успех Славия се изкачи до девето място в класирането с 27 точки, седем по-малко от днешния си съперник, който заема шеста позиция.