Традицията повелява: Левски излъга Етър с гол в края и излезе трети (ВИДЕО)

3908

Левски спази традицията, наложена от началото на сезона, да печели мачовете си в последните минути. „Сините“ се наложиха трудно като домакин над Етър Велико Търново в среща от 10-ия кръг на Първа лига.Двубоят завърши при резултат 1:0 за домакините, а единственото попадение падна в заключителните минути на редовното време и бе дело на Асен Митков.

Вратарят на Етър отчая Левски

Левски бе видимо по-активният и класен отбор на терена и през първото полувреме на мача създаде доста проблеми на вратаря на гостите Мартин Величков. Стражът на „болярите“ обаче изигра много силен двубой и демонстрира отличен рефлекс, за да не позволи на „сините“ да поведат преди почивката. Той на няколко пъти спаси сигурни попадения в мрежата му и буквално отчая футболистите на съперника.

Левски доминира през целия мач

След почивката картината на терена се запази и Левски продължи да диктува събитията. „Сините“ отново се настаниха в полето на Етър, но пък Мартин Величков продължаваше с отличното си представяне и не позволяваше на съперника да го преодолее.

⚽"Левски" победи "Етър" с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Първа Лига. Резервата Асен Митков вкара гол с глава в 81-ата минута, засичайки центриране от Уелтън. #ВсичкиЗаедно #ЛевскиЕВечен #ВиеЩеЯПревърнетевЛегенда

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Saturday, September 23, 2023

В крайна сметка стражът на великотърновци капитулира в 81-ата минута на мача. Уелтън проби опасно по лявото крило и центрира меко в наказателното поле, където Асен Митков с глава засече топката в мрежата. До края на срещата повече попадения не паднаха и Левски се поздравиха с успеха.

Левски скъсява дистанцията с лидерите

След победата Левски събра 19 точки и се изкачи на трето място във временното класиране в Първа лига. Лидер е Локомотив Пловдив с 28, а втори е Черно море с 24, но "сините" са с мач по-малко. На четвърта позиция е ЦСКА с 18 пункта от 9 двубоя, колкото има и Левски.

Вчера пък от Левски съобщиха, че са събрали над 16 хиляди лева в помощ на семействата на загиналите в катастрофа фенове на "сините".