Убедителен Локомотив крачи уверено към финала за Купата на България

2472
Снимка: Оф. сайт на Локо (Пд)

Отборът на Локомотив (Пловдив) е с единия крак във финала за Купата на България, след като надигра убедително у дома Септември с 4:0 в първия полуфинален сблъсък, игран на стадион „Лаута“ под тепетата.

Домакините решиха всичко в мача през първата част, когато реализираха три безответни попадения в мрежата на столичани.

Резултатът откри нападателят на „смърфовете“ Димитър Илиев от дузпа в 14-та минута, а само пет по-късно централният защитник Стивън Езе покачи на 2:0 след асистенция на Един Бахтич.

Локо (Пловдив) изненадващо загуби от Септември, спорни отсъждания белязаха мача

Отборът на Септември продължава да впечатлява с изявите си през пролетта. Столичани постигнаха втори последователен успех в шампионата,...

Малко преди да изтече половин час Момчил Цветанов наказа нова грешка в отбраната на Септември и направи резултата класически.

В ролята на асистент за гола се превърна Анте Аралица. През втората част домакините логично намалиха оборотите, но въпреки това контролираха събитията на терена.

Крайният резултат бе оформен в 87-та минута, когато Цветанов този път се отчете с точно подаване към Игор Банович, който не остави шансове на Валентин Галев.

Така възпитаниците на Бруно Акрапович се доближиха до втория си финал в надпреварата, след като загубиха от действащия шампион на България Лудогорец с 2:1 през 2012. Реваншът в София е на 23 април от 19:00 часа.